Mūsų dizaineriai gali paruošti Jums maketą, tačiau jei nuspręsite maketą pasiruošti patys, Jums reiktų žinoti:
maketą pageidautina pateikti vienu iš šių formatų: CorelDrow, Adobe Ilustrator, PDF, TIFF, Photoshop. Paveikslėlių rezoliucija turėtų būti ne mažesnė kaip 300 dpi, bet mes rekomenduojame 600dpi. Kortelės maketo išmatavimai būtų 86×54 mm, maketą pateikti su užlaidomis po 2 mm iš kraštų (maketas su užlaidomis būtų 90x58mm).
Maketuojant venkite svarbių elementų ir teksto arčiau kaip 3 mm iki kortelės kirtimo kraštų.
Jei ant kortelės bus personalizacija: t.y. barkodas, numeris, vardas_pavardė ar kt., svarbu pažymėti kintamos informacijos išdėliojimo vietą, nurodant atstumus, šriftus, spalvą ir dydį. Maketą patiekti be personalizavimo duomenų, tik pateikiant vizualizaciją, kur ir kaip atrodys personalizuoti duomenys. Personalizuojamus duomenis pateikite Excel byloje. Kaip bus paruoštas Excel failas, taip ir bus atspausdinti duomenys ant kortelės. Pvz. jei pateiksite duomenis didžiosiomis raidėmis, jie ant kortelės ir bus atspausdinti didžiosiomis raidėmis.
Iškilus personalizavimas (embosavimas) turi savo standartinį šriftą, todėl pateikiant maketą tik nurodykite vietą ir skaičių dydį. Raidės gali būti tik ~3mm auksčio, skaičiai 3 mm arba 5 mm auksčio.
Čia galite parsisiųsti mūsų šabloną, kuriame galite ir pateikti savo maketą. Plastikinės kortelės maketo šablonas
Jei šių patarimų nepakaktų, kreipkitės į mus ir mes Jums pagelbėsime.
———
SVARBU:
failai turi būti paruošti CMYK spalvų modeliuose. Patikrinkite ar nepalikote RGB ar kitų nereikaligų spalvų. Nepamirškite AI, Corel Draw ir Photoshop programose nusistatyti CMYK aplinkos.
Ruošiant failus, ypač kai norima išgauti juodą ar pilką vientinsą foną, nenaudokite tik iš juodų dažų (CMYK 0,0,0,100) susidedančią spalvą. Spausdinant tokia spalva iš juodos gali nelygiai atsispausdinti vientisas fonas, su matomomis horizontaliomis juostomis ar kitais defektais. Neturinti kitų spalvų pilka taip pat bus „juostuota”. Šiam efektui išvengti juoda spalva turi būti sudėtinė. Pvz.: juodai spalvai C40 / M30 /Y30 / K100. Sukurta pilka spalva, taip pat turi būti gauta iš sudėtinės juodos spalvos. Pvz.: Y10/ K70 arba C20 / K70. Procentuotę rinkitės pagal norimą atspalvio intencyvumą. Tekstui ar nedideliems grafiniams elementams priešingai, naudokite tik 100% juodą (CMYK 0/0/0/100), taip tekstai ir kiti nedideli grafiniai elementai atsispausdins kokybiškiau.
Spaudos metu spalvų perėjimai (gradacijos) gerai atkuriami, jeigu maketuojant išgaunami maždaug nuo 2-5 % iki 95-97 % ir yra sukurta ne iš vienos spalvos bei išgauti Adobe PhotoShop priemonėmis. Corel Draw programoje perėjimai (Fountain Fill) verčiami į Bitmap (pakanka 300 dpi) pažymėjus objektą dešiniu pelės klavišu „Convert to Bitmap“. Apply ICC Profile žymime tik tuo atveju, jeigu buvo nustatyta spalvų erdvė pradėjus ruošti maketą Tools/Color Management.
Maketuodami nepamirškite uždėti užlaidų iš visų pusių bent po 2mm. Maketą pateikti 1:1 masteliu.
Į sugeneruotus failus turi būti įtraukti visi panaudoti šriftai ir iliustracijos (embedded) arba sukreivinti.
Jei šių patarimų nepakaktų, kreipkitės į mus ir mes Jums pagelbėsime.